Jeśli zamierzamy skorzystać z usług kurierskich, musimy przygotować paczkę w taki sposób, aby nie budziła ona żadnych wątpliwości kuriera. Jeśli nie zrobimy tego porządnie lub w sposób, który uniemożliwia bezszkodowe dostarczenie, przewoźnik ma prawo – wg regulaminu – odmówić przyjęcia paczki.

Zapakuj paczkę i zamów kuriera

Aby wysyłać paczki bez obaw, że zostanie odrzucona, warto zapamiętać kilka ogólnych zasad dotyczących pakowania:

 

  • jeśli wysyłasz ubrania, wystarczy, że włożysz je do kartonu, a następnie zabezpieczysz taśmą klejącą;
  • w przypadku delikatnych przedmiotów, które mogą ulec zniszczeniu, dobrą metodą jest użycie styropianu;
  • ulotki, gazety albo inne materiały reklamowe można jedynie owinąć grubą warstwą folii stretch.

 

Jeśli zastosujesz się do powyższych zaleceń, sprawdź wszystkie parametry paczki i zamów kuriera za pośrednictwem odpowiedniego serwisu, który wybierze dla Ciebie najkorzystniejszą opcję. Jeśli nie wiesz jak zamówić kuriera, skontaktuj się z infolinią, w której uzyskasz niezbędne informacje dotyczące wysłania niestandardowej rzeczy.

Jak wysłać żywe zwierzęta?

Niektóre firmy kurierskie umożliwiają również wysyłkę żywych zwierząt, ale taka opcja jest dodatkowo płatna. Jednak wówczas mamy pewność, że nasze zwierzątko jest przewożone w odpowiednich warunkach i mniej się stresuje całą podróżą, natomiast kierowca zachowuje szczególną ostrożność podczas jazdy i np. nie wykonuje gwałtownych ruchów oraz pilnuje klimatyzacji, aby temperatura w samochodzie była odpowiednia, co jest bardzo ważne dla zdrowia i życia zwierząt.