Gdy chcemy wysłać przesyłkę o wadze przekraczającej 30 kg. oraz o niestandardowych wymiarach polecamy indywidualne konsultacje z przewoźnikiem, abyśmy nie zostali narażeni na dodatkowe koszty z tytułu źle zamówionej usługi. Każda z popularnych firm przewozowych oferuje wysyłkę paczek o niestandardowych gabarytach, lecz taka usługa podlega wycenie indywidualnej, zatem jak zamówić kuriera do powyższej usługi? Na pewno w pierwszej kolejności powinniśmy wypełnić standardowy formularz dotyczący naszej paczki.

 

Czy duża przesyłka jest ubezpieczona?

Oczywiście każda przesyłka podlega usłudze ubezpieczenia, niezależnie od swojej wielkości oraz wartości. Miejmy jednak na uwadzę, że koszt zależy właśnie od zadeklarowanej wartości paczki. Co nam daje powyższa usługa:

  • pewność zwrotu pieniędzy w razie utraty paczki,
  • pozbawienie procesu związanego z ubieganiem się o odszkodowanie,
  • przywiązywanie większej wagi do towaru przez podmiot realizujący dla nas usługę przewozową.

Nie należy zapomnieć, że paczka wielkogabarytowa musi być odpowiednio zabezpieczona, dlatego przed zamówieniem kuriera należy dokładnie zapakować przedmiot oraz jak najmocniej owinąć folią stretch i specjalną taśmą izolacyjną. Dzięki tym zabiegom unikniemy przykrych konsekwencji związanych z uszkodzeniem towaru podczas transportu.

Czym wysyłana jest wielkogabarytowa przesyłka zagraniczna?

Z reguły paczki zagraniczne wysyłane są pocztą lotniczą,jest to na pewno najszybszy środek transportu, lecz niekiedy bardziej opłaca nam się wybrać przesyłkę kontenerową drogą wodną. Przy wysyłce zagranicznej należy również pamiętać o dokładnym zaadresowaniu listu przewozowego, ponieważ w innych państwach występują różnice w poprawnym adresowaniu listów.