Jeśli zależy Ci na bezproblemowym i szybkim wysłaniu paczki, najlepszą opcją będzie kurier. Jest on nie tylko bezpieczniejszy, ale również wykazuje się wysokim profesjonalizmem i nienagannym podejściem do klienta, natomiast sam proces zamawiania jest na tyle prosty, aby każdy mógł bez większych problemów skorzystać z usługi.

Dlaczego wolimy firmy kurierskie?

Każdy wie, że kurier jest opcją pewniejszą, dlatego kupując drogie sprzęty, decydujemy się na wysyłkę właśnie za pośrednictwem doświadczonej firmy. Dodatkowo, firmy zajmujące się dostarczaniem paczek, działają bardzo szybko i sprawnie. Jeśli nasz klient wybrał właśnie taki sposób dostarczenia, jak najszybciej zamów kuriera za pośrednictwem specjalnych serwisów. Nadanie przesyłki jest banalnie proste i polega na wprowadzeniu parametrów paczki, tj. waga, wymiary dane adresata. Następnie, możemy opłacić usługę za pomocą szybkich przelewów, co jeszcze bardziej usprawnia korzystanie z serwisu.

Jak przygotować paczkę do wysyłki?

Jeśli już mamy odpowiednią wiedzę na temat tego jak zamówić kuriera, kolejnym krokiem jest przygotowanie paczki do odbioru. W tym celu należy wydrukować list przewozowy, który dostaniemy na podany adres e-mail, a następnie przykleić go na największym boku paczki, aby ułatwić firmie przewozowej skanowanie i tym samym usprawnić proces wysyłki. Dobrym zwyczajem jest również odpowiednie pakowanie.

 

Tu sprawdzają się dwie metody:

 

  • karton – w przypadku wytrzymałych przedmiotów, tj. misie, lalki, ubrania, buty
  • box-in-box, czyli karton w kartonie, który jest polecany do wysyłki kruchych przedmiotów, np. szklanego wazonu.

 

Jeśli nie jesteśmy pewni, czy karton wytrzyma ciężar zawartości, można owinąć go specjalną folią, np. stretch.