Chyba każdy z nas miał doświadczenia związane z opieszałością poczty polskiej, dlatego idealnym rozwiązaniem jest zamówienie kuriera i wysyłka listu bądź paczki prywatnym przewoźnikiem. Dzięki temu rozwiązaniu mamy pewność, że przesyłka dojdzie do adresata w ciągu 48 godzin, a poza tym istnieje możliwość otrzymania powiadomienia sms-owego o doręczeniu paczki.

Porównywarki cen usług kurierskich

Obecnie na rynku mamy kilkanaście ofert najpopularniejszych firm kurierskich, niestety nie wszystkie oferują możliwość zamówienia online przez osoby fizyczne, dlatego jesteśmy zmuszeni skorzystać z ofert pośredników lub punktów wysyłkowych rozmieszczonych na terenie całego kraju. Korzystając z porównywarek cen, możemy w szybki sposób dowiedzieć się:

  • jak zamówić kuriera,
  • która firma oferuje najtańsze przesyłki,
  • jakie dokumenty musimy wydrukować gdy przyjedzie kurier,
  • jaki jest maksymalny czas dostarczenia przesyłki.

 

Ubezpieczenie przesyłki

Obecnie chyba każda z liczących się firm na rynku oferuje relatywnie tanie ubezpieczenie paczki w zależności od zadeklarowanej wartości towaru. Opcja ta jest niezwykle istotna, ponieważ zdarzają się przypadki gdy nasza paczka zaginie, a bez wykupionej opcji ubezpieczenia, bardzo trudno będzie nam uzyskać odszkodowanie od poniesionych strat w wyniku zagubienia towaru. Oczywiście możemy na własną rękę załatwić sobie ten temat w firmie ubezpieczeniowej, ale wiąże się to z wyższymi kosztami i koniecznością podpisania długiej umowy, dlatego polecamy jednak skorzystać z opcji, którą proponuje firma przewozowa.