Co to jest leczenie grzybicy stóp?

Pod względem medycznym stopa sportowca jest również znana jako tania pedis. Grzybica stóp jest powszechne, ale zaraźliwe grzybicze (grzybicze) zakażenie skóry, które wpływa na skórę stóp. Może również rozprzestrzeniać paznokcie w dłoniach. Zwykle jest to czerwona, papierowa i surowo wyglądająca erupcja, która czasami występuje i jest wypełniona małymi pęcherzy.

Na czym polega leczenie

Grzybica stóp, zapalenie skóry być spowodowane przez kilka czynników, takich jak alergie kontaktowe (alergeny), drażniące (drażniące), pot (pot) i wysypka (Interreg), źle dopasowane buty, łuszczyca, i InterDigital bakteryjne zakażenia sieci zęba i infekcje grzybicze. Ale większość stóp sportowca jest spowodowana infekcjami grzybiczymi.

Grupa grzybów jest znana jako dermatofity, które kwitną w najlepiej zamkniętych, ciepłych, wilgotnych środowiskach i odżywiają się keratyną, białkiem występującym we włosach, paznokciach i skórze.

Sportowcy wykazują objawy, takie jak swędząca czerwona wysypka między palcami, małe czerwone pęcherze lub wyciek płynu na podeszwie i torbiele, zapach wygląda źle i czerwony. Podeszwy stóp i skóra ku górze pozostają suche i suche.

Stopa Athlee powinna być leczona jak najszybciej, aby zapobiec dalszej utracie skóry. Istnieją bez recepty produkty i leki, które zapewniają leczenie tej infekcji. Zazwyczaj over-the-counter kremy przeciwgrzybicze są wystarczające do leczenia stopy sportowca. Niektóre z popularnych marek tych kremów to klotrimazol (Lotrimin) i terbinafin (lamasil).

Ponadto można również stosować doustne leki przeciwgrzybicze. Ponadto utrzymanie higieny osobistej jest ważnym czynnikiem w leczeniu choroby sportowca.

Kto nie kwalifikuje się do leczenia?

Stopy sportowca można wyleczyć za pomocą niektórych środków domowych i właściwej opieki nad sobą. Jeśli nie przeszkadza to osobie i jest tylko irytacją kosmetyczną, wizyta u lekarza może nie być konieczna. Ponadto, jeśli nie ma oznak krwawienia, zing płynu i ropy (sączy się) i stan skóry wyglądają lepiej z samoopieki i środków domowych, to nie ma potrzeby, aby skonsultować się z lekarzem.

Jakie są wytyczne po leczeniu? Zakażenie grzybicy stóp może być łagodne lub ciężkie, ale może być dobrze leczone z pozytywnymi wynikami. Jednak czasami zakażenia grzybicze są trudne do wyeliminowania nawet z lekami przeciwgrzybiczymi.

Nawet po długotrwałym leczeniu lekami przeciwgrzybiczymi wysypki znikają, sportowiec musi utrzymać infekcję z powrotem w stopie.

Miejscowe leki lub doustne leki przeciwgrzybicze powinny być podejmowane przez co najmniej dwa do trzech tygodni, aby zapobiec dalszemu nawrotowi. Ponadto, inne środki zapobiegawcze, takie jak stopy czyste i suche, zachować skarpety do używania długotrwałe, wilgotne środowisko unikać, Unikać kontaktu, gdzie infekcja może być możliwe, itp. powinno wystarczyć.

Ludzie mogą również używać proszku przeciwgrzybiczego na co dzień przed noszeniem butów przez długi czas. Pomaga zachować świeżość stóp i zapobiegać wzrostowi grzybów.

Każde leczenie ma wiele zakłóceń

Jako homeopatia, Ajurweda i niektóre domowe środki zaradcze czasami te zabiegi również przynoszą pacjentowi wiele korzyści, ponieważ pacjent nie wie, o której godzinie lek Konami jest dotknięty, a pacjent musi podjąć wiele środków ostrożności przy wyborze opcji leczenia.

Dlaczego mały upływ może zaostrzyć stan pacjenta. Więc należy być bardzo ostrożnym przy ich użyciu, a w dzisiejszych czasach takie leczenie zajmuje dużo więcej osób, ponieważ jest to również bardzo korzystne dla pacjentów.

Kto jest uprawniony do leczenia grzybicy stóp ? (Kiedy odbywa się leczenie ? Jeśli dana osoba zauważy jakiekolwiek oznaki i objawy zaczerwienienia, obrzęku, krwawienia lub nawracających infekcji, powinien udać się do pracownika służby zdrowia.

Osoby z cukrzycą (cukrzyca), upośledzony układ odpornościowy i inne związane z tym problemy zdrowotne będą napotykać dodatkowe problemy i większy ból, ponieważ powinny udać się do lekarza na leczenie tak szybko, jak to możliwe. Jeśli sytuacja zakłóca normalne codzienne czynności, należy zwrócić uwagę na terapię i wziąć antybiotyki (antybiotyk) lub leki przeciwgrzybicze (przeciwgrzybicze).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *